NEWS
PHOTO
VIDEO
COMMUNITY
FORUM
LINKS


Snowkiting 09

Rider: Luděk

Letošní snowkite sezona byla pro mě díky tomu, že už nestuduju nebývale plodná. Pokud jsem se rozhodoval jestli den s pozitivní předpovědí obětuju práci nebo snowkitu, tak bylo rozhodování mnohem jednodušší než loni. Potom se člověku občas stane, že je ve správný čas na místě, kde je sníh, fouká a není mlha. Za zimu jsem takle vyrazil cca 15x. V 90% s Lukashem, díky jehož Mondeu s mega kufrem, kam se vejde 4-5 komplet cajků, pak taková snowkite akce ani nehodila člověka na ulici. Četnost návštěv spotů je následující (spoty jsou v pořadí luxusnosti dle mého dojmu): 2x Luční bouda, 6x Moldava, (dlouho nic), 3x Božák, 1x Adolfov, 3x Miličín, 1x Vranovice, ?x Brdy Míšov - oblast, kde nikdy nefouká normálně. Fotky rozdělím podle spotů, přičemž ke každému napíšu něco chytrého.

Moldava


Moldava je podle mého názoru naprosto bezkonkurenčním spotem pro jednodenní výlety. Dálnice vede cca 50km před spot. Moldavu jsem viděl letos poprvé a dostala mě především svojí rozlehlostí a rozmanitostí prostředí. Každý si tu najde své. Velké pláně pro nekonečný freeriding (lidé s GPS najedou za odpoledne prej kolem 60km). Kopečky pro kravení nebo létání. Na tomto spotu jsem zažil rozhodně nejvyšší skoky v životě. Pokud to člověk rozkulí z většího kopce dolů a pošle do skoku, pak vítr foukající nahoru do kopce udělá své a člověk se pak soustředí už jen na to, aby se neposral strachy. Spot je na nejvyšším bodem v okolí, tím pádem funguje na všechny směry větru. Pohled s kitem nad hlavou na Čechy pod inverzí je pak opravdový luxus. Západní směry zde zesilují cca 2x oproti GFS předpovědi. První fotka ukazuje cca 1/4 spotu. 2 fotky jsou na Lukashovo Torchi 10m, který nutí člověka dělat hrozné prasárny.
      

      

      

      

      

      

      
Boží dar


Vychytat vysněnou kombinaci větru, sněhu a nemlhy se mi podařilo jen jednou ze 4 pokusů. Na Božáku jsem otevřel svojí snowkite sezonu s Danem a Monarchou. Kvalitní kalba byla samozřejmostí. Jeden pokus jsem udělal také se spaním v obytce v době, kdy bylo -10 stupňů. Při větru kolem 20m/s byl tento výlet trefa do bílého, či možná úplně mimo terč. Fotku omrznuté obytku přikládám. Další fotka je naopak z posledního ježdění sezony, kdy bylo asi 20 stupňů.
      
Luční bouda


Nevím, jestli je to tim, že zakázaná zelenina chutná nejlíp, ale Luční boudu považuji pořád za spot no.1 v ČR. Spot má spoustu nevýhod, ale když všechno vyjde, pak díky okolnímu designu krajiny člověk zažívá snowkiting jiné dimenze. Největším vopruzem je tady samozřejmě KRNAP, pak desítikilometrová cesta pěšky nebo předraženym skutrem a v neposlední řadě mlha. Přidávám pár fotek z bílé tmy, která tady panuje asi hodně často. Potom pár fotek v počasí kvůli kterému za to veškerý zmiňovaný vopruz stojí.
      

      

      

   

Snowkiting school

Je o mě obecně známo (kamarádi mohou potvrdit), že díky své velice klidné povaze jsem výborným a trpělivým učitelem. Své umění jsem soustředil na výuku snowkitingu. Jako důkaz přikládám video první jízdy Míši - rodící se kiterky.

Adolfov


Tenhle spot mě zaujal hlavně tou věcí, že se tady může přeskakovat silnice. To je celkem hlína. Dále mě spot zaujal tím, že v hospodě pingl vyhazuje lidi, kteří málo chlastají a Němcům dožadujícím se obědu přinese chleba a sůl. Další výhodou je to, že dálnice vede skoro až na spot, takže cesta je tam opravdu pohodová. Když by nebyl Adolfov stejně daleko jako Moldava, určitě bych na tento spot ještě někdy přijel.Styly: Bez grafiky Černá Bílá
| Snowboard shop | Kiteboarding shop | Snowboard shop | Kite Kurzy |